Sign in
TRY

Doğu Ekspresi ile Kars-Van Turu

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
0 850 777 0 377...
 
rezervasyon@hoteladvisor.net

KONAKLAMA
3 GECE OTEL 2 GECE TREN

ULAŞIM
UÇAK VE TREN

GEZİLECEK YERLER
VAN ,ŞEHİR GEZİSİ ,AKDAMAR ADASI ,GEVAŞ SELÇUKLU MEZARLIĞI,MURADİYE ŞELALESİ/ D. BEYAZIT / İSHAK PAŞA SARAYI –KARS,KARS ANİ HARABELERİ- ÇILDIR GÖLÜ

Uçak ile Van’a Gidiş / Tren ile Ankara’ ya seyahat / Uçak ile Antalya’ya dönüş 
Tur planında belirtilen gezi programı ve ziyaret günleri hava durumu göz önüne alınarak rehberimiz tarafından değiştirebilir. Bu turumuzun tren konaklamasında kullanılan yataklı vagonlar 2 kişiliktir. Bu turumuzda single konaklama, 3 kişilik konaklama kabul edilmemektedir. 0-2  yaş çocuk  300 TL 3 yaş ve üzeri çocuklar tam ücrete tabidir. 

TUR TARİHLERİ

*13 OCAK 2020
*26 OCAK 2020
*8 ŞUBAT 2020
*21 ŞUBAT 2020


1. Gün

ANTALYA-VAN ,ŞEHİR GEZİSİ ,AKDAMAR ADASI ,GEVAŞ SELÇUKLU MEZARLIĞI

Saat 07:30’da Antalya Hava limanında buluşma. 08:05 uçağımızın kalkışı ve 09:55’de Van’ a inişimizle birlikte Van’a özgü sabah kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası Panoramik Van şehir turunun ardından Van Gölü kıyısındaki etkileyici ve heybetli bir kale olan Van Kalesini,  panoramik olarak gördükten sonra , Urartu Kral Mezarlarını ve Urartu harabelerini görüp  Van Kalesinin eteğinde bulunan tarihi Van evlerini ve eski Van şehrinde bulunan Ulu Cami ve Hüsrev Paşa Camilerini görüp Van’ın Gevaş ilçesinde bulunan Selçuklu Mezarlığı, işlemeli mezar taşları ve Halime (Celme) Hatun Türbesini görüp, tekne ile Akdamar Adasına geçiyoruz.(Akdamar tekne turu extra ücretlidir.) Adada bulunan  kiliseyi ve diğer kalıntıları gördükten sonra tekne ile kıyıya  gelerek Van’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Van'daki otelimizde. 

2. Gün

MURADİYE ŞELALESİ/ D. BEYAZIT / İSHAK PAŞA SARAYI –KARS

Otelimizde alınan sabah kahvaltısının ardından Muradiye Şelalesini gezip, Tendürek Dağlarını aşarak Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesine ulaşıyoruz. Doğubeyazıt’ta 5165 m. yükseklikteki Türkiye’nin en yüksek zirvesini oluşturan Ağrı Dağı tüm ihtişamıyla bizi karşılıyor. Doğubeyazıt’ta bulunan 17.yüzyılda Osmanlı Valisi İshak Paşa tarafından yaptırılan muhteşem İshak Paşa Sarayının gezilmesi ve öğle yemeği ardından Iğdır'a hareket ediyoruz. Iğdır’da Anıtları görüp Kars’a hareket ediyoruz. Konaklama Kars’da.

3. Gün

KARS ANİ HARABELERİ- ÇILDIR GÖLÜ

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Ani Harabeleri’ne hareket ediyoruz. Ermenistan sınırımızı çizen Arpaçay’ının dibinde bulunan; Ermeni ve Selçuklu kültürüne ait anıtsal yapılarıyla ünlü kentte; Katedrali, Surp Kirkor ve Surp Pirgiç (Keveli Kilise) Kiliselerini, Menücehr Camisi’ni ve Kervan Sarayı’nı geziyoruz. Çıldır Gölü’ne hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan peynirleri ile ünlü Malakan ve Yalınçay köylerini panoramik olarak görüyoruz. Gerçek üstü izlenimi veren bu durağımızda yaklaşık 2000 metredeki buz tutmuş Çıldır Gölü yüzeyinde; kızakla kayan, cirit oynayan, faytona binen, ata binen ve balık tutan insanları fotoğrafladıktan sonra Kars Otelimize dönüş. Akşam yemeği otelde. 

4. Gün

Kars Sarıkamış Kars merkez yemekli Kafkas gecesi .Doğu ekspresi (23:50)


Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor Sarıkamış’a hareket ediyoruz. Sarıkamış Şehitleri Anıtı ziyaretimizi yaptıktan sonra Kayak Merkezine gidiyor ve burada kısa bir süre serbest zaman veriyoruz. Kars Kalesi, Taş Köprü, Kars Müzesi ve Alexander Nevski Kilisesi’ni (Fethiye Cami) rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Kars’ın geniş ve planlı sokaklarında yürüyerek yapacağımız gezimizde Rus dönemi taş yapılarından Vali Konağı, PTT Binası, Ortodoks Kilisesi (Merkez Cami), Demir Köprü, Hekim Evi (Opera Binası) panoramik olarak görüp fotoğrafladıktan sonra akşam yemeği  ve  Kafkas Gecesi  için restorantımıza  hareket ediyoruz. (ekstra). Yemek sonrası  Kars Tren Garına transfer oluyor ve TCDD Doğu Ekspresi yataklı vagonumuzda odalarımıza yerleşiyoruz.  2 gece 1 gündüz toplam 30 saat sürecek olan tren seyahatimize başlıyoruz. İki gece konaklama Trende yataklı odalarımızda. (YATAKLI VAGONLARDA LAVABO VE MİNİ BUZDOLABI, PRİZ, ISITMA SİSTEMİ ,BATTANİYE, YASTIK VE TEMİZ ÇARŞAF BULUNMAKTADIR.)

5. Gün

Doğu ekspresi konaklama 

6. Gün

Ankara – Antalya

Tren seyahatimiz sabah saat 05:30  sularında Ankara'ya ulaşmamız ile sona eriyor. Aracımız  bizi Gar'da karşılıyor ve  kahvaltı molamız sonrası (ekstra ) Ankara gezimize başlıyoruz. Anıtkabir,  tarihi Hamamönü , Ulucanlar Cezaevi Müzesi , Ankara Kalesi gezilerimiz sonrasında havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus havayolları ile 19:40'ta Antalya'ya uçuş ve gezimiz sona eriyor. 

Name
Surname
Phone Number
E-Mail Adresses
Subject
Time of Call
Message
 

 
0 850 777 0 377...
 
rezervasyon@hoteladvisor.net
Packets
Date
Single Price
Two Person Price
Three P. Price