Giriş Yap

Nöromüsküler masaj, yalnız kaslara uygulanan derin bir masaj türüdür.

Lenf ve dolaşım sistemi, yumuşak dokular, eklem ve kemikleri içeren, vücuttaki yapı ve sistemlere yoğunlaşan birçok tekniği kapsar. Özellikle kas iskelet sistemine ait yaralanmaların ve fonksiyonel bozuklukların onarılmasında kullanılmaktadır.

Yumuşak doku yaralanmaları ve kas spazmları nedeniyle oluşan ağrıların giderilmesinde etkili bir yöntemdir. Bu masaj; eklemlerdeki hareket kısıtlılıklarını düzeltmek, geri dönüş özellikli, fonksiyon bozukluklarını gidermek amacıyla, eller, önkol ve dirseklerin yardımıyla yapılan bir mekanoterapi yöntemidir.

Kamburlaşma, kötü oturma poziyonu, uzun süre ayakta durma, kasların gerilmesine ve düğümlenmesine neden olur. Masaj kasları gevşeterek acı ve ağrıları hafifletir. Sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda dağıldığı için masaj doğrudan sinirleri etkileyerek sinir sistemini rahatlatır.

Yavaş ve ritmik hareketlerle sakinleştirici ya da hızlı ve çabuk hareketlerle canlandırıcı etki yapar. Gerginliği azaltır, sırt kaslarını gevşetir, ağrı ve tutulmaları engeller.